Concursul "Bucuria de a fi creştin"

Viața parohiei Mai 16, 2013

La data de 16 mai 2013, am avut bucuria de a participa la etapa eparhială a concursului  spectacol - "Bucuria de a fi creştin". La această etapă au participat şi patru reprezentanţi ai Protopopiatului Săveni - câştigători ai etapei desfăşurate la nivel de protopopiat, făcând cinste astfel Bisericii, preoţilor şi profesorilor care i-au îndrumat şi părinţilor care i-au crescut: - la secţiunea muzică: elevii Mariciuc Cosmin şi Băltoi Roxana (Săveni) ; - la secţiunea proză: Froicu Alexia (Poiana), iar parohia noastră a fost reprezentată de către eleva Ariciuc Cosmina la secţiunea poezie. La etapa pe protopopiat au mai participat din parohia noastră elevii Braer Elena-Cătălina şi Pancu Marian. Ne bucurăm să avem printre noi copii şi tineri interesaţi de credinţă, tradiţii şi acea normalitate care riscă să-şi schimbe sensul.